Klasická masáž

Klasická masáž patrí medzi najstaršie spôsoby vykonávania masáže a je dodnes veľmi obľúbenou pre svoj liečebný a relaxačný efekt. Klasická masáž tiež veľmi dobre pôsobí proti únave a stresu, ktorý denne pôsobí na každého z nás. Pôsobením na mäkké časti tela masáž prináša človeku hĺbkové uvoľnenie, odstraňuje únavu, preťaženosť, svalové kŕče, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Pozitívne pôsobí proti stresu aj depresii a odbúrava napätie. Prináša človeku celkové fyzické uvoľnenie a psychickú vyrovnanosť.

Pre koho je vhodná?

Masáž by si určite mali dopriať ľudia s bolesťami chrbta, ľudia so zníženou pohyblivosťou, alebo trpiaci stresom a nedostatkom energie.

Reflexná masáž

Reflexnú masáž môžeme definovať ako manuálny liečebný zásah na povrchu tela. Sústredíme sa na reflexné zóny. Líši sa od klasickej masáže technikou hmatov. Táto technika je vhodná najmä pri zablokovanej krčnej, medzi- lopatkovej, alebo driekovej oblasti, odstraňuje blokády a prináša okamžitú úľavu od bolesti. Terapia predstavuje pôsobenie tlakom palca alebo iných prstov terapeuta na presne určené body. Tlak je pevný, ale nie bolestivý. Táto masáž sa robí na sucho. masážna technika sa často kombinuje s takzvanými“ mäkkými technikami „ a tak môžeme dosiahnuť uvoľnenie aj pri väčších bolestiach chrbtice.

Škoricový zábal

Škoricový zábal je kombinácia kozmeticko-bandážovej techniky. Po nanesení špeciálnej škoricovej zmesi sa ošetrené časti tela prekryjú fóliou. Výsledkom je rovnomerný tlak na všetky ošetrované časti tela. Príjemne voňavý škoricový zábal rozprúdi lymfu a rozbije tukové bunky. Výsledkom je   celkové zlepšenie vzhľadu pokožky, ktorá je postihnutá celulitídou, kŕčovými žilami alebo popraskanými žilkami.

Manuálna Lymfodrenáž

Ide o komplex jemných a ľahkých hmatov pri pomalej technike, aby sa podporil tok tekutiny v podkoží.

Lymfodrenážna masáž urýchľuje čistenie organizmu, pomáha zbaviť telo škodlivín. Ručná lymfodrenáž je tiež nazývaná ako vnútorná sprcha a očista organizmu. Je to špeciálna lymfatická masáž zameraná na lymfatický systém, slúžiaca na odplavovanie splodín látkovej výmeny cez lymfatický systém. Zlepšuje krvný a lymfatický obeh, zmierňuje opuchy, odstraňuje z medzibunkového priestoru miazgovú tekutinu a tým umožňuje tukovým bunkám umiestniť sa do uvoľneného priestoru. Odporúča sa kombinácia so škoricovým zábalom.

Rašelinový zábal

Rašelinový zábal sa používa prikladaním na postihnuté miesta a prikryje sa teplou poduškou zohriatou na teplotu do 60°C. Tepelná zotrvačnosť je niekoľkokrát väčšia ako pri vode.  Tieto zábaly sa  doručujú používať pri svalových preťaženiach, na celkové uvoľnenie svalstva, pôsobia aj pri poruchách látkovej výmeny a pri poruchách pohybového ústrojenstva. Dĺžka trvania pôsobenia rašelinového zábalu sa doporučuje minimálne 20 minút.

Masáž Lávovými kameňmi

Nabite svoje telo energiou získanej z čistých prírodných zdrojov. Súčasné rýchle životné tempo, stres a čoraz viac znečistené životné prostredie odoberá organizmu vzácnu a životne dôležitú energiu. Čierne lávové kamene pochádzajú priamo z energetického centre Zeme. Majú schopnosť teplo nielen absorbovať a udržať, ale jeho energiu aj odovzdať ľudskému telu. Máloktorá masáž dokáže navodiť také príjemné pocity ako masáž lávovými kameňmi. Užite si pôžitok našich dávnych predkov, relaxujte a regenerujte vďaka sile horúcich kameňov.

Masáž Tehotenská

Masáž určená pre tehotné ženy ktoré majú tehotenstvo bez komplikácií. Masáž obsahuje masírovanie krčnej chrbticé v sede, horné končatiny v sede a masáź chodidiel až po kolená.

Jemné a mobilizačné techniky

Tieto techniky využivam najmä pri klientoch, ktorý majú bolestivé stavy chrbtice spôsobené spazmamy a stuhnutými svalmi. Zväčša ich aplikujem ako súčasť klasickej masáže pred samotnou masážou. Odporúčam hlavne ľudom, ktorý potrebujú masáž nielen na relaxáciu ale zo zdravotných dôvodov.

Hlava v oblakoch

Túto masáž odporúčam klientom, ktorý chcú zrelaxovat. Fantastická kombinácia masáže tváre, krku,šíje a hlavy Vas dostane do stavu hlbokej relaxácie a doslova budete mať "Hlavu v oblakoch " :) . V tejto procedúre kombinujem rôzne techniky ako lymfodrenaž ,klasickú masáž ale aj jemne a mobilizačne techniky . Počas celej doby masáže ležite na chrbte takže je vhodná aj pre tehotne ženy alebo ľudí ktorý z iných dôvodov nevydržia dlho ležat na bruchu.